Кожна жінка колись була маленькою дівчинкою. А кожна дівчинка мріяла про прекрасного принца, за якого вона вийде заміж і з яким буде жити в казковому палаці. Пишне весілля, розкішне плаття, золота карета, щасливі наречений і наречена – цим закінчуються практично всі казки. А ще такою фразою: «І жили вони довго і щасливо. Поки смерть їх не розлучила».

Але, що було в цій довгого і щасливого спільного життя? Як принц і принцеса ладнали один з одним? Часто сварилися або жили дружно? Це завжди залишається «за кадром» казкових історій. Про сім’ю та сімейні цінності казок, на жаль, не складають.

Але якщо перенестися з чарівного світу в реальний, то стає очевидним, що пристрасть і романтика, що скріплюють шлюбний союз, повинні доповнюватися ще чимось дуже важливим. Які цінності сім’ї є базовими? Що робить одні сім’ї дружними і міцними, а інші приводить до розлучення?

Цінності сім’ї

4 базові цінності в сімї

У сімейних відносинах можна виділити чотири базових цінностей, необхідних для побудови і розвитку сім’ї.

Перша цінність – ставлення до грошей

Якщо обидва партнери марнотрати, то і на зайві витрати ніхто не буде звертати уваги. Але якщо один ставиться до грошей акуратно і економно, вміє їх правильно витрачати, інвестувати, накопичувати, а інший витрачає направо і наліво, ні в чому собі не відмовляючи, то в сім’ї неминучі конфлікти.

Друга цінність – ставлення до сексу

Якщо обидва партнери моногамні – це буде їх об’єднувати і розвивати. Якщо ж один зберігає вірність, а другий дозволяє собі романи на стороні, це буде серйозною перешкодою для створення гармонійних відносин.

Третя цінність – ставлення до дітей

Більшість сімей планують обзавестися дітьми. Але сьогодні чимало і чайлдфрі, вирішальних жити для себе, без дітей. Якщо дві людини об’єднані таким підходом до життя – їм буде добре. Якщо ж один партнер хоче мати дітей, а другий відмовляється – це серйозна причина для розбіжностей.

4 базові цінності в сімї

Четверта цінність – ставлення до відпочинку

Якщо обидва в парі люблять подорожувати і віддають перевагу активний відпочинок лежання на пляжі – у них не буде проблем з вибором місць для проведення уїк-ендів і відпусток. Але буває так, що чоловік і жінка мають різні уявлення про відпочинок. Наприклад, йому подобається рибалка, а вона жити не може без шопінгу. Один любить відпочивати в середній смузі, а інший – в екзотичних країнах. Все це створює ґрунт для сварок.

Сім’я і сімейні цінності

Якщо у Вас і Вашого партнера збігаються всі чотири базові цінності – ви завжди зможете домовитися. Коли у партнерів збігаються три базові цінності з чотирьох – союз також можна вважати вдалим, хоча часом в парі будуть виникати сварки та конфлікти. А ось якщо збігів цінностей два або одне – тоді шлюб з часом, напевно, дасть тріщину.

4 базові цінності в сімї

З’ясувати, як людина ставиться до дітей, сексу, відпочинку або грошей на початковому етапі знайомства досить складно. Проте вже в період залицяння і романтичних відносин все це можна визначити. Формування сімейних цінностей відбувається у нас ще в дитинстві, і «переробити» дорослої людини, «прищепивши йому свої цінності, практично неможливо. Саме тому дуже важливо вибирати партнерів, співпадаючих по цінностям, адже тільки так Ви зможете створити гармонійний і міцний союз.

Що ще потрібно для щасливого шлюбу? Про це Ви дізнаєтеся на «Курсі на сімейні стосунки», який веде викладач Академії приватного життя, психолог, расстановщик і коуч Галина Цех. І між іншим, щоб потрапити на цей курс, зовсім не обов’язково бути заміжня. Він буде однаково корисний і заміжнім жінкам, і вільним дівчатам, адже краще добре підготуватися, ніж потім швидко провалитися.

Знаючи про чотирьох базових цінностях сім’ї, Ви не тільки знайдете щастя в шлюбі, але і зробите щасливим свого партнера!

Джерело: http://vitalIra.com.ua/