Останнім часом часто доводиться чути від дівчат такі історії:

«Я познайомилася з чудовим хлопцем. Розумний, красивий, при грошах. Красиво залицявся до мене. Ну, просто ідеал. Я почала з ним стосунки, але через якийсь час його бізнес пішов на спад, він переїхав до мене і перестав працювати. Зараз я тримаю його за свій рахунок. Він постійно просить у мене грошей, але обіцяє ось-ось створити новий бізнес і відвезти мене на 2 місяці на Майорку. Я йому, звичайно, вірю, але чомусь він вже 4-й місяць ніяк не почне свій бізнес. А грошей просить. Я ж добра, не можу відмовити йому. Вірю, що він виправиться…»

І це самий простий варіант. Є історії з набагато більш сумними фіналами. Але зараз не будемо про це.

Щоб не опинитися у відносинах з чоловіком-маніпулятором, пам’ятаєте: «Пожежа простіше запобігти, ніж загасити». Тому сьогодні я назву вам 7 головних ознак, за якими можна розпізнати чоловіка-маніпулятора. Кожен критерій окремо особливої небезпеки може і не представляти, а от якщо ви помітили відразу кілька або навіть всі пункти, це дуже серйозний привід насторожитися.

7 ознак чоловіки-маніпулятора

1. Він створює надзвичайне перше враження

Майже всі маніпулятори – майстра справляти враження. На людях вони можуть бути мега-адекватні і подобається майже всім. Але пам’ятайте, це лише одна з масок, які маніпулятор одягає на себе для отримання симпатій. Рекомендую насторожитися, коли чоловік вже на першому побаченні заїжджає за вами на дорогій машині, задаровує букетами, везе в модний ресторан, демонструє свою успішність, світить дорогими (і не факт, що оригінальними) аксесуарами. Один такий «успішний» геніально розвів знайому моєї подруги на 50 000 руб. через 3 дні після знайомства і, природно, майже відразу ж зник.

2. Він «черствий сухар» (виявляє сильне емоційне байдужість до всього)

Люди маніпулятивного типу практично не відчувають емоцій (хоча якісно вміють їх імітувати). Це захисний механізм їх психіки, що дає можливість не відчувати провину або співчуття, коли вони діють всупереч інтересам інших людей. Якщо ви звернете увагу на те, що чоловік практично не реагує на ситуації, які у звичайних людей викликають сильні емоції (наприклад, сцени знущання над слабкими, насильства або смерті), то з ним варто бути обережною.

3. Він грубий з тими, хто нижче за рангом, слабше або не приносить йому користі

Один з найпростіших способів зрозуміти, як буде ставитися до вас партнер в майбутньому, подивитися, як він спілкується з більш слабкими, менш статусними і некорисними для нього людьми. Наприклад, з офіціантами у ресторанах, прибиральниками, дітьми, пенсіонерами. Грубість по відношенню до них – показник того, що рано чи пізно він буде поводитися з вами так само.

4. На вигідну для себе поведінку реагує позитивно, а на невигідну – явно негативно (або намагається викликати жалість)

Ще один спосіб типового маніпулятивного впливу – «дресирування». Принцип дуже простий: за «гарне» (для нього) дію вас будуть заохочувати, за «погане» – навпаки. Якщо це альфонс, то коли ви даєте йому грошей – він стає самим милим і лагідним чоловіком у світі, а якщо раптом перестали, то відношення до вас відразу змінюється… або ж він намагається викликати жалість, щоб ви дали йому те, що він хоче.

5. Ви постійно відчуваєте себе винуватою по відношенню до нього

Формування почуття провини – найпоширеніший метод маніпулювання. Його дуже легко використовувати, якщо знати, як правильно перекладати відповідальність на інших, щоб це виглядало природно. Людина, що випробовує почуття провини, готовий на все, заради того, щоб позбутися від нього і бути прощеним. Цим і користується маніпулятор.

6. Багато обіцяє вже на перших зустрічах

Це один з найбільш явних ознак. Чоловік вже на першій зустрічі буде стверджувати, що шукає тільки серйозні стосунки для створення сім’ї, ніколи не зраджує, хоче відвезти вас відпочивати на тропічний острів, має намір обсипати брильянтами і готовий взяти у вас дружини. Такі чоловіки знають, що існує безліч наївних жінок, а вони, як відомо, «люблять вухами». Чим більше «локшини» повісиш, тим швидше отримаєш від дівчини потрібний результат. Але як кажуть, чим більше обіцянок, тим менше шанс, що вони реалізуються.

7. Має риси психопатичної особистості

Дуже багато чоловіків-маніпулятори є прихованими психопатичними особистостями (або, простіше кажучи, психопатами). Найчастіше психопата складно відрізнити від здорової людини. Він може чудово адаптуватися в соціумі, а знайшовши собі підходящу жертву, поступово висмоктувати з неї всі ресурси (іноді це триває роками). Існує кілька типів психопатів. Основні і найбільш небезпечні – истероидные, епілептоідние (хижаки) і паранояльные психопати. Але це окрема велика тема…

Підходьте усвідомлено до вибору партнера! Звертайте увагу на деталі!

Джерело: http://kaleydoskop.com.ua/