Матерям-одиначкам присвячується

Мільйони жінок виховують дітей самотужки. І далеко не у всіх з них вистачає сил на особисте життя.

Бути матір’ю і бути жінкою — часом, дві непосильні завдання. Часто жінки кидаються з крайності в крайність. Одні повністю поглинені дитиною. І багато зізнаються, що чоловіки для них стають немов дерева. Інші ж — присвячують себе всю пошуку чоловіка.

Треба сказати, що в нашій російської дійсності другий варіант зустрічається вкрай рідко. Багатьох з нас виховували тільки мами, а часом мами і бабусі. Часто залишившись з дитиною на руках, жінка думає, що це вирок. Що все скінчено. Шансів немає. У неї не вийшло налагодити особисте життя, коли вона була вільна, а з дитиною це і зовсім неможливо.

Бувають стосунки у одинокої матері?

«Коли мені було сім, з’явився дядько. Дядька звали Іваном…»

Розповім трохи про себе і своєї сім’ї. У сорок років моя мама овдовіла, залишившись з двома дітьми. Їй довелося дуже нелегко. Переїзд, нова робота, самостійне заробляння грошей, я маленька, якій було чотири роки, а тут ще розпад СРСР і війна! Частенько я залишалася останньою дитиною в дитячому саду, якого повинні були забрати. Не вистачало мені мами. Але їй не можна було розслаблятися — вона забезпечувала родину!

А потім, коли мені було сім, з’явився дядько. Дядька звали Іваном. Приходив він у гості, квіти дарував мамі. Став з нами жити. Я зовсім не розуміла, що відбувається. І відносини спочатку, перші десять років, не складалися. До того ж у нього була донька, яку звали так само, як і мене. І любив він її більше. У багатьох ситуаціях я дуже ображалася на маму, що вона або закривала очі на наші конфлікти, або ставала на його бік.

Бувають стосунки у одинокої матері?

«Я безмірно вдячна мамі за те, що вона почала влаштовувати своє життя…»

Але пройшли роки, дівчинка виросла. Я часто зверталася до того періоду життя, коли в нашій родині з’явився дядько Ваня, тепер він для мене — тато! І знаєте? Я безмірно вдячна мамі, що вона всупереч умовностей, завантаженості і чогось там ще, почала влаштовувати своє особисте життя. Перед моїми очима розгорнулася картина справжньої сім’ї! Я побачила, як необхідно поступати жінці, як вона вибудовує комунікацію з чоловіком, як вона розставляє пріоритети.

Вже зараз мені зрозуміло, що навіть при рідному батька вона б не стала завжди ставати на мою сторону. І це правильно! У будь-якому випадку ці дрібні образи я можу працювати зі своїм психологом. Це простіше, ніж напрацьовувати відчуття повноцінної сім’ї і по книжках дізнаватися, що таке справжні стосунки.

Треба сказати, що зараз мені набагато простіше поділитися багатьма речами з татом. Якщо у мене виникає якийсь новий божевільний проект, то я спочатку розповідаю йому. І ось ВІН мене завжди підтримує.

Бувають стосунки у одинокої матері?

У наш непростий час я не можу приділити достатньо часу і уваги батьків. Так і живуть вони в іншому місті. Але я безмежно рада, коли бачу, як їм добре разом, як вони підтримують один одного, як вони мило скучають один за одного. І у мене дуже тепло на душі від того, що мама не одна, що вона щаслива.

Як знайти сили на особисте життя, коли дитина, робота, борг, обов’язки?

До мене часто приходять на консультацію самотні мами, завантажені справами і проблемами, які не розуміють, звідки взяти сили і час на особисте життя. Як правило, я відповідаю так:

«Якщо ви любите свою дитину і себе — займіться особистим життям! Дитина не перешкода. Не треба заздалегідь навішувати на нього ярлики і думати, що через нього у вас нічого не вийде. Часто легше знайти просту відмовку у вигляді дитини, щоб нічого не робити. Набагато простіше сказати, що вам треба забезпечувати сім’ю і часу на особисте життя зовсім не залишилося. Час можна знайти завжди! Головне — бажання!»

Кожна мати хоче, щоб її дитина була щаслива. Коли ви зрозумієте, що у дитини більше шансів гармонійно розвиватися, якщо він зростає в повноцінній родині, у вас з’явиться мотивація до створення відносин. Зробіть щасливою! Немає нічого важче, коли людина чує, що заради нього мати відмовилася від особистого щастя, кар’єри, сім’ї. Дитина відчуває себе боржником! Хоча б заради того, щоб не формувати в неї почуття провини, спробуйте сходити на кілька побачень.

Як тільки ви перестанете зациклюватися на дитину, у вас з’являться сили і енергія на себе і на чоловіка! Зрештою, кожна дитина хоче, щоб мама була щаслива. А мама в першу чергу жінка та її щастя — в міцному плечі, поруч з яким вона може проявити свою слабкість.

Насолоджуйтесь життям! Насолоджуйтеся відносинами!

Джерело: http://amidi.com.ua/