Багато людей хочуть змінити своє життя. Хтось мріє про зміни особистого плану, хтось- фінансового, а хтось бореться з недосконалістю свого характеру і прагне позбутися залежностей, обмежень, страхів, старих установок. Ми звертаємо увагу на успішних знайомих, помічаючи їх способи покращення життя, ми йдемо вчитися, робимо різні практики і прищеплюємо собі корисні звички. Однак досягти результату вдається небагатьом…

Чому ж так непросто змінити своє життя? Причин декілька і, мабуть, одна з найбільш очевидних – страх. Чого саме ми боїмося? Розглянемо кілька варіантів.

1. Страх успіху

Як би це не дивно звучало, але багато хто боїться змін, які слідують за успіхом. Наприклад, успішна людина майже напевно зіткнеться з заздрістю, інтригами. Мені подобається, як з цього приводу висловився Микита Михалков: «Нехай краще мені заздрять, що шкодують». По-моєму, звучить переконливо!

Чому ми боїмося змінюватися

2. Страх втратити друзів

Якщо ми поміняємося – зміниться і наше коло спілкування. Багато з нашого сьогоднішнього оточення стануть нам нецікаві, ми не будемо підтримувати изжившие відносини. Пам’ятайте, що подібне притягується до подібного. Ви помічали, що пліткарки завжди знаходять один одного? Успішні люди теж тягнуться один до одного. З ким бути – вибір за вами!

3. Страх відрізнятися

Якщо дивитися глибше, це страх втратити приналежність. Ми всі елементи різних систем. Спочатку, ми частина нашої родової системи, частина родини, учні в школі, студенти в інституті. На роботі ми не тільки співробітники фірми, але і частину невеликої групи колег, об’єднаних загальними інтересами і цінностями. Підсвідомо ми дуже прагнемо належати до якогось суспільства і терпимо, щоб залишатися улюбленою дитиною, зразковим учнем, хорошою дружиною і цінним співробітником. Подумайте, що для вас важливіше: бути в системі або жити так, як вам дійсно хочеться?

Чому ми боїмося змінюватися

4. Страх втратити частину себе

Людина – це теж система, всередині якої є різні елементи, що взаємодіють один з одним. В нашій голові багато різних «я»: я – дитина, я – дорослий, я – соціальне, я – духовне, я – фізичне, я – хороший, я – поганий і т. д.

Розглянемо більш детально будову «розуму», яка виділяє у своїх навчаннях майстер кундаліні-йоги, Йоги Бхаджан. Всередині нас взаємодіють три «розуму» – позитивний, негативний і нейтральний. Ці частини не завжди живуть і діють спільно. Нерідко то одна, то інша виходять на перший план, і відбувається боротьба. Припустимо, ми захотіли поміняти роботу. Завдання позитивного розуму нас надихнути і спонукати до дії, а завдання негативного – зупинити, щоб ми не наробили дурниць. Одна наша частина говорить: «Давай, все вийде! Зараз або ніколи, щоб заробляти 10000$, потрібно перестати заробляти 1000$». А негативний розум тягне в свою сторону: «Навіщо тобі так ризикувати? Потихеньку, як-небудь саме прийде. А якщо не вийде? Пам’ятаєш, як було у Свєти?» Кожна частина важлива і хоче бути почутою. Щоб зупинити цей спір, на допомогу приходить нейтральний розум. Він конструктивно зважує всі плюси і мінуси і виносить оптимальне рішення. Щоб не відбувалося затяжних внутрішніх суперечок, важливо розвивати нейтральний розум через медитації на концентрацію уваги всередині себе. В Академії приватного життя Лариси Ренар є відмінні практики для цього: “Кундаліні-Йога”, “Ошовская Динамічна Медитація “Кундаліні”” та ін.

А тепер уявіть, яке опір виникає всередині нас, яка жорстка боротьба відбувається, якщо ми хочемо позбутися якоїсь шкідливої звички і замінити її на нову, корисну? Це ж, як знищити частину себе! Так само як і негативний розум, шкідлива звичка відіграє важливу роль, захищає нас або виправдовує.

Чому ми боїмося змінюватися

По суті, за кожним страхом, за кожною шкідливою звичкою варто прихована вигода! Якщо зміни ніяк не приходять у ваше життя, постарайтеся усвідомити, чому «ви служите»? Яка вигода в тому, що ви досі не змінили ту чи іншу частину свого життя? Наприклад, одна моя учениця розуміла, що для сімейного благополуччя необхідно дати чоловікові свободу, не утримувати його біля себе. Тільки так він зможе стати успішним та заробляти в рази більше. Але вона ніяк не могла змінити свою поведінку. Весь час придумувала причини, щоб утримувати його будинку, постійно дзвонила, контролювала його. Відмовитися від цієї частини себе їй було страшенно важко. У процесі консультації ми з’ясували, що за цією неможливістю змінити свою поведінку варто страх. Вона усвідомила, що сама блокує достаток сім’ї, так як в її підсвідомості закладена установка: успішний чоловік приваблює багато жінок і починає гуляти. Виходить, що бути бідним безпечніше, тобто вигідніше. Ми замінили негативну установку на позитивну, і після цього жінка змогла вести себе інакше.

Чому ми боїмося змінюватися

Усвідомити приховану вигоду – перший крок на шляху до успіху, проте нам часом буває важко розібратися в собі. На індивідуальній консультації ви набагато швидше усвідомлюєте приховані вигоди і сформуєте план дій для досягнення найкращого результату.

До речі, ефективніше концентруватися на тому, що хочеш отримати, а не на тому, від чого хочеш позбутися. Часто ми самі не знаємо, чого хочемо, чи не хочемо так вже й багато, а значить, підсвідомо нікуди не поспішаємо. А тепер уявіть, що ваші цілі, бажання та завдання вміщаються в одну книгу. Як швидко ви її прочитаєте? Швидше за все, розтягнеться читання на довгі роки. Якщо цілей багато і вони різноманітні, амбітні, цікаві – це вже 5-10 і більше книг. Читати їх доведеться швидше, а значить, зміни будуть необхідні. Так що багато чого залежить від ваших бажань.

Мрійте, подорожуйте, знайомтеся та спілкуйтеся з людьми вживу, а не по інтернету, розвивайте свій інтелект, розум, тіло і душу. Коли горять очі, є сила духу, енергія та натхнення, ви входите в потік і всі зміни відбуваються легко і в задоволення!

Джерело: http://weekend.dn.ua/