Біль – це біль.
Страждання – це опція добровільна.
Страждання – це наше ставлення до болю.
К. Типпинг

У житті іноді відбуваються хворобливі події: розставання з коханими, втрата близьких, зради… Вперше ми зустрічаємося з болем і розчаруванням ще в дитинстві. І дитяче свідомість всі події інтерпретує дуже особисто, адже дитина не може відрізнити свою належність чи неналежність до подій, що відбуваються зовні. Наприклад, розлучення батьків він, швидше за все, прийме на свій рахунок, вирішивши, що це він погано себе вів чи його недостатньо любить тато.

Стаючи дорослими, ми часто зберігаємо це дитяче відчуття, накручуючи свої інтерпретації на будь-яку подію. Мої подруги і дівчата, з якими я говорила на цю тему, зазвичай дуже емоційні, коли розповідають про стосунки, які закінчилися не за їх ініціативою: «Від мене пішов чоловік, мені погано, мені дуже боляче, страшно за майбутнє, мене більше ніхто ніколи не полюбить, я жахлива дружина, я несексуальна і неприваблива, я недостатньо хороша, всі чоловіки – зрадники, я не гідна любові і т. д.» Але якщо подивитися на те, що трапилося об’єктивно, єдине, що відповідає істині, це те, що чоловік пішов. Це всього 5% розказаної історії, а решта 95% – не більше ніж домисли.

Принцип соковижималки: як відокремити вигадки від реальності?

Сім кроків до істини

Як же відокремити те, що фактично сталося, від власної інтерпретації?

Напевно ви знаєте, як працює соковижималка. У таку машинку можна покласти моркву або апельсин, або і те, і інше, і відокремити сік від волокон плода. Те ж саме необхідно зробити і з вашою історією.

  • Візьміть неприємну історію, що сталася з вами. Пам’ятайте, що вона складається з одного або безлічі фактів і ще більшої кількості ваших інтерпретацій і домислів (думки, судження, оцінки тощо).
  • «Заправте» вашу історію в уявну соковижималку і уявіть, як прилад відділяє факти від інтерпретацій.
  • Ретельно вийміть всі факти з історії та запишіть їх на лівій половині аркуша паперу. Поставтеся до процесу сумлінно, намагайтеся не втратити об’єктивності.
  • Визнайте, що всі записані факти відображають подію і вже не можуть бути змінені.
  • Запишіть на правій стороні аркуша всі ваші почуття, думки, переконання і оцінки щодо даної ситуації. Не соромтеся і не зупиняйте себе – нехай навіть самі «маячні» думки і почуття знайдуть відображення в цій частині.
  • Зізнайтеся собі, що все це не більше ніж ваше уяву. Будьте настільки щирі, наскільки ви можете.
  • Оцініть кожне переконання за ступенем своєї прихильності до нього і вирішите, які інтерпретації ви готові відкинути прямо зараз.

Принцип соковижималки: як відокремити вигадки від реальності?

Не лайте себе, якщо не можете відмовитися від якихось інтерпретацій, будьте терплячі і милосердними до себе. У будь-якому випадку ви проробили чарівну роботу, тепер ваше підсвідоме бачить фактичну ситуацію, не обтяжуючи її додатковими оцінками або судженнями.

Все це дасть вам можливість вийти зі стану жертви і тверезо поглянути на те, що трапилося.

Можливо, вже зараз більшість ваших оцінок здаються вам несуттєвими, ситуація втратила колишню емоційну гостроту, дихати стало легше і вільніше.

Кохання вам, щастя і свободи, милі дівчата!!!

Використано матеріали з книги К. Типпинга «Радикальне прощення».

Джерело: http://clip.net.ua/