Заздрість властива 95% всіх людей. Напевно Вам теж знайоме це почуття. Що з ним робити? Як від нього позбавитися? І чи можна використовувати його собі на благо?

Зазвичай ми заздримо людям, у яких є щось, чого немає у нас. Це може бути матеріальний достаток, дорогі машини, квартири, дружина, чоловік, сім’я, здоров’я… Та хіба мало що може стати предметом заздрості! Заздрість роз’їдає душу, поглинаючи наші думки і почуття. Ми починаємо жити спокійно, оскільки вся наша увага, вся енергія переходять на людей, яким ми заздримо. Однак, незважаючи на те, що заздрість є руйнівним почуттям, нищівних і котрі забирають сили, її цілком можна перетворити в джерело енергії.

Як це зробити? Як перестати заздрити? Навчитися керувати своєю заздрістю!

Управління заздрістю

Для того, щоб справлятися з заздрістю, не витрачаючи даремно свою енергію, протягом місяця щоденно виконуйте наступну вправу.

Уявіть людину, якій Ви заздрите. Уявіть його в усіх подробицях: як він виглядає, що має. Тепер перенесіть увагу на себе і відчуєте в своїх руках щось, чим Ви дуже бажаєте мати. Передайте це тій людині, якій Ви заздрите, і відстежте відчуття, які у Вас в цей момент виникають.

Тепер знову зосередьтеся на собі. Уявіть, що у Ваших долонях лежить щось, що є у Вас в достатку і чого не вистачає людині, якій Ви заздрите. Передайте це йому. І знову відстежуйте свої відчуття.

Після цієї практики Ви з подивом виявите, що заздрість пішла, тому що у Вас є щось більше, ніж у людини, і Ви навіть можете поділитися з ним цим почуттям, цим якістю або цією цінністю.

Як перестати заздрити і стати багатшими

І наостанок ще декілька порад, які допоможуть Вам витягувати з заздрості користь:

  • Як тільки почуття заздрості починає заподіювати біль, перемикайтеся на думки про власні досягнення. Напевно Вам теж є чим пишатися, і Ваші успіхи цілком «врівноважують» Вас з людиною, якій Ви заздрите.
  • Подумки подякуйте об’єкт своєї заздрості за те, що з його допомогою Ви не тільки дізналися про своїх потребах і мріях, але і отримали стимул до дії.
  • Зробіть подарунок людині, якій Ви заздрите, допоможіть йому в чому-небудь, зробіть добру справу. І тоді заздрість трансформується в радість від того, що Ви причетні до щастя і благополуччя іншої людини.

Як бачите, заздрість здатна не тільки руйнувати, але і надихати. Використовуйте свою заздрість як союзника в досягненні цілей і реалізації своїх бажань!

Джерело: http://akvarelka.com.ua/