Кожна людина, створюючи сім’ю, мріє про щастя і любові. Але проходить час, і відносини змінюються. Чоловік і дружина краще пізнають один одного, спільне проживання вносить свої корективи. З часом з’являються діти, і знову приходять зміни.

На початку сімейного шляху люди часто ідеалізують один одного, а коли стикаються з недоліками партнера, відчувають глибоке розчарування. У цей момент важливо зрозуміти, що відносини – це робота, яку необхідно проводити протягом усього життя. Тільки в цьому випадку сім’я принесе щастя і задоволення. А запорука позитивного результату – взаємна повага.

Що розуміється під словом «повага»?

Поважати іншого – значить, приймати людину такою, якою вона є, з усіма чеснотами і недоліками. Повага – це усвідомлення іншої особистості як цінності, воно повинно бути безумовним, як любов. Але ви не зможете поважати іншого, якщо у вас немає любові і поваги до себе.

Згадайте своє дитинство: як ваші батьки ставилися один до одного, як вони ставилися до вас? Чи відчували ви повага до себе, своїм почуттям, бажанням? Поважаєте ви зараз себе самі?

Як важливо поважати один одного

Чим цінне повагу для відносин?

Якщо чоловік і дружина виявляють повагу один до одного – відносини автоматично налагоджуються, конфлікти стають менш бурхливими, а сім’я розвивається і міцніє.

Коли ви помічаєте, що все частіше критикуєте партнера, подивіться на себе. Навчіться цінувати себе за особисті якості, зовнішність, досягнення, добрі вчинки. Поки що немає безумовного прийняття, почніть з умовного, а самоповага без умов прийде пізніше.

Саме повага часто допомагає стриматися і не наговорити один одному образливих та грубих слів, які можуть зруйнувати відносини. Коли ви цінуйте партнера, то завжди є шанс помиритися і перемогти проблеми і причіпки. Ви знаходите в собі сили вибачитися першим, навіть якщо формально не винні, або пробачити, коли вас образили.

Із-за чого в сім’ї зникає повага?

Часто ми втрачаємо повагу один до одного, коли перестаємо дотримуватися право партнера на особистий простір. Після періоду закоханості «рожеві окуляри спадають, чоловік і дружина починають переробляти один одного, не залишаючи партнеру права на власні звички. Повага йде з сім’ї, і приходять проблеми. Також повагу зникає, коли чоловік і дружина перестають надавати увагу один одному, пускаючи розвиток відносин на самоплив. Як правило, якщо людина не отримують поваги в сім’ї, намагається знайти його на стороні.

13 секретів, як навчитися поважати один одного

Секрет 1. Визнайте лідерську позицію і авторитет чоловіка. Чоловік – глава сім’ї, довірте йому цю почесну місію, довіряйте його рішень і надавайте необхідну допомогу. Подумайте, якщо чоловік буде почувати себе в сім’ї королем, він буде ставитися до вас, як до королеви.

Секрет 2. Проводите час разом, корисно і цікаво. Насолоджуйтеся товариством один одного, обговорюйте важливі теми, які хвилюють обох.

Секрет 3. Допомагайте один одному розвиватися, здобувати нові знання та вміння, вдосконалюватися у професійному і духовному плані. Розкривайте гідності один одного!

Секрет 4. Довіряйте партнеру, цінуєте його особистий простір (не лізьте в його телефон, не влаштовуйте контрольних дзвінків по вечорах тощо).

Секрет 5. Зберігайте вірність і відданість.

Секрет 6. Допомагайте партнеру в усьому, чим можете. Підтримка близької людини необхідна кожному, коли виникають труднощі на роботі, депресія або просто поганий настрій. Будьте поруч!

Секрет 7. Не порівнюйте ваші стосунки з іншими. Кожна сім’я проходить свій шлях перемог і невдач. Можливо, вам здається, що у вашої подруги все радісно і романтично, а насправді вони вже подали документи на розлучення. Звичайно, можна враховувати помилки минулого або вчитися на промахи інших людей, але не ідеалізуйте чужі відносини.
Як важливо поважати один одного

Секрет 8. Намагайтеся чути партнера. Давайте коханій людині можливість висловлювати свої думки, навіть якщо вони вам нецікаві. Важливо бути добрим і терплячим слухачем!

Секрет 9. Розвивайте спільні цінності. Намагайтеся обговорювати теми, актуальні для вас обох: ставлення до дітей, виховання, нерухомість, відпустка тощо Прагнете досягти єдності у важливих питаннях.

Секрет 10. Не будьте злопамятными, не дорікайте коханої людини за старі образи, вчіться прощати, адже всі люди не досконалі.

Секрет 11. Не вимагайте від партнера чогось надприродного, приймайте ситуацію такою, яка вона є, і разом працюйте над її розвитком, якщо вас щось не влаштовує. Хочете додому? Не пиляйте чоловіка кожен вечір, щоб він знайшов другу роботу, а спробуйте разом обговорити плани і намітити кроки, які приведуть до досягнення мети.

Секрет 12. Освідчуйтеся в коханні. Скільки років ви б не перебували у шлюбі, намагайтеся хоча б один раз в день нагадувати партнеру про свої почуття, кажучи заповітні слова: «Я тебе люблю».

Секрет 13. Ставитеся до коханої людини так, як ви хотіли б, щоб він ставився до вас – це істина, перевірена багатьма людьми.

Поважайте один одного, працюйте над розвитком відносин, і ваша сім’я буде міцною плотом в море нестабільності та проблем!

Джерело: http://magvestnik.com.ua/