Які почуття виникають у вас, коли ви чуєте слово «відповідальність»? У багатьох жінок це слово асоціюється з чимось важким, складним. І дійсно, ми нерідко плутаємо чоловічу і жіночу відповідальність, стараємося (або вимушені) брати на себе більше необхідного. Але ще частіше ми перекидаємо на інших найважливіший вид відповідальності, з яким не слід розлучатися ніколи і нікому, — відповідальність за своє життя!

«Що мені робити? Як вчинити? Яке рішення прийняти? Правильно я себе веду? І як же все-таки правильно?» Відповіді на подібні питання ми ніколи не отримаємо від інших, вони є тільки всередині нас самих.

Буває, ми настільки не довіряємо собі, що готові прийняти чужий рада з набагато більшим завзяттям, ніж відповідь, який підказує наш власний розум, наша душа. Нам може здаватися, що інші люди більш компетентні, у них більше досвіду, знань… Але насправді, ми просто боїмося взяти на себе відповідальність за власні рішення та вчинки.

Взяти відповідальність за себе — це означає визнати, що все, що ми маємо у своєму житті (всі досягнення і всі проблеми), ми створили своїми руками. По суті, ми не маємо права казати: «Одного разу я вийшла за нього заміж, і тому вся моя життя склалося не так», або «Я мріяла бути домогосподаркою, але була змушена працювати, бо мій чоловік не забезпечував мене», або «Я завжди хотіла будувати кар’єру, але мій чоловік посадив мене вдома, і з-за цього моя кар’єра не вдалася». У глибині душі ми розуміємо, що це самообман. Ми самі обрали такого чоловіка, таку роботу, друзів. Ми робимо або підкреслено не робимо щось у своєму житті і отримуємо цілком закономірний результат, відповідальність за який лежить тільки на нас самих.

Як взяти відповідальність за своє життя

З одного боку, це усвідомлення болісно, і викликає у багатьох почуття провини, образи на себе, відчуття своєї нікчемності. Але з іншого боку, відповідальність за своє життя розкриває мільйони можливостей.

Слово «відповідальність» дуже схоже на слово «відповідь», і за великим рахунком, відповідальність — це вміння давати правильні для себе відповіді на питання, які ставить життя. Тут важливо розуміти, що на питання життя немає істинно вірних або невірних відповідей, є лише відповідь, який є правильним для вас зараз.

Кожен крок, кожне рішення має певні наслідки. Ці наслідки і створюють ту реальність, на яку ми спираємося, щоб рухатися далі. За кожним кроком з’являється простір для руху вперед, але тільки в тому випадку, коли ми беремо на себе відповідальність за цей крок. Перекладаючи відповідальність на інших, ми позбавляємося твердого грунту під ногами, опиняємося в хмарі ілюзій, очікувань і претензій до інших людей. Рух припиняється, в житті нічого не змінюється, результати не приходять.

Як же взяти відповідальність за своє життя?

Як взяти відповідальність за своє життя

1. Дозвольте собі помилятися

У першу чергу потрібно усвідомити, що будь-яке рішення, яке ви приймаєте, буде правильним і неправильним одночасно. Ми живемо в світі, де немає ідеальних рішень. Кожне рішення привносить щось нове в наше життя і чогось позбавляє. Питання не в тому, щоб зробити найкращий вибір на світлі, а в тому, щоб зробити кращий вибір для себе зараз.

2. Ніколи себе не звинувачуйте

Це ваше рішення і ви мали на нього право. Навіть якщо воно призвело вас не туди. В якій би точці на дорозі життя ви не опинилися, приймайте себе і йдіть у напрямку до своєї мрії.

3. Довіряйте собі

Нескінченно звертаючись за порадами до інших людей, ви починаєте проживати їхні долі. Люди дають поради, спираючись на свої цінності і мрії або на свої комплекси і образи. У будь-якому випадку, їх думка навряд чи приведе вас до ваших глибинних цінностей, навіть якщо на перший погляд здається дуже цікавим.

4. Дійте

Відповідальність передбачає дії, а дії припускають результати. Якщо у вашому житті багато розмов і немає результатів, задайте собі два простих питання: «Чого я хочу насправді? Як я можу цього досягти?» І… дійте!

5. Не разменивайте мрію на миттєві результати

Нерідко ми відчуваємо свою відповідальність у моменті «тут і зараз», а ось в глобальних питаннях сподіваємося на чудо. Будувати великі життєві плани «по цеглинках», з миттєвих результатів, ось це дійсно майстерність.

У світі не так багато людей, готових взяти відповідальність за своє життя. Набагато більше тих, хто любить давати поради. Станьте дорослому! Це відмінна можливість відокремитися від більшості і жити щасливо!

Джерело: http://crazytrend.com.ua/