Ви коли-небудь бачили передчасно постарілого йога або йога із зайвою вагою? Того, хто регулярно займається йогою і при цьому жахливо виглядає? Таке велика рідкість! В рівній мірі це справедливо для цигун та інших практик, що поєднують в собі роботу в тріаді: тіло — свідомість — енергія.

Зазвичай, йоги — підтягнуті і бадьорі люди, у прекрасній фізичній формі, з «підсушеним» і в міру рельєфним тілом, з відмінним обміном речовин і функціонуванням внутрішніх органів і систем. Вони мало хворіють і легше переносять хвороби, виглядають набагато молодше своїх років. І якщо подивитися фотографії до йоги і через кілька років в йозі, то це будуть дві різні людини. Вгадайте, який вам сподобається більше?

Зараз краще, ніж в 20!

Девіз моєї улюбленої актриси Шерон Стоун: «Зараз краще, ніж в 20». Це і мій девіз! Особливо, якщо пам’ятати, що після 30-ти чоловік носить те обличчя і тіло, яке «зробив сам». Тому програма YOGA ANTI-AGE — закономірний і перевірений продукт, який створювався, відпрацьовувався, тестувався, відточувався роками.

Я можу з упевненістю сказати: ця програма дійсно працює!

Як і чому працює YOGA ANTI-AGE?

Щоб відповісти на це питання, треба розібратися, з-за чого ми старіємо. На цю тему написано безліч книг і проведено безліч досліджень, в яких виділяють кілька основних факторів.

YOGA ANTI-AGE: що, коли, навіщо, для кого?

 • Втрата гнучкості. Китайці кажуть, що людина старіє з ніг. Мається на увазі, що він стає «дерев’яним», негнучким, втрачає об’єм рухів, рухливість суглобів і т. д. В повній мірі це справедливо для хребта і всього опорно-рухового апарату.
 • Зміна гормонального фону. З віком, особливо у постклімактеричний період, рівень естрогену значно знижується, що, звичайно, відбивається на стані різних органів і систем:
  • сполучної та кісткової тканини (в’ялість шкіри, м’язової тканини і зв’язок, ризик остеопорозу);
  • сечостатевої системи (проблеми з сечовипусканням, опущення внутрішніх органів, сухість та свербіж піхви, зниження pH піхви, ослаблення бактеріальної захисту),
  • серцево-судинної системи (ризик утворення тромбів, в довгостроковій перспективі — атеросклероз),
  • печінки (погіршується метаболізм ліпідів, що призводить до накопичення зайвої ваги).
 • Неправильне і поверхневе дихання.
 • Стрес, втрата енергії, втома.
 • Зміни у свідомість — втрата сенсу життя, депресія, апатія (частково це пов’язано зі змінами гормонального фону).
 • Хвороби і знос організму в цілому.

Цей безрадісний список можна було б продовжувати нескінченно, якби не ЙОГА!

Про хімії простими словами

Я активно вивчаю вплив йоги та інших практик на людину. Тема мого диплома в Інституті Традиційних Систем Оздоровлення — «Клімактеричний період», і ця робота про те, як підтримувати активність, здоров’я і красу в зрілому віці, увійти в нього у всеозброєнні. Мені було важливо розібратися, які методи працюють з наукової точки зору. І з’ясувалося, що методи і практики йоги (а також йогатерапии) здатні поліпшувати стан і роботу внутрішніх органів, м’язів і кісток, шкіри і зв’язок, підтримувати гормональний фон, що особливо важливо при наближенні до клімактеричного віку.

YOGA ANTI-AGE: що, коли, навіщо, для кого?

Справа в тому, що коли м’яз відчуває правильне тренувальне вплив, виникають хімічні зміни в організмі, які впливають на його функціонування в цілому. Вправи на розтяжку дозволяють підтримувати оптимальний баланс гнучкості і рухливості. Повноцінний і грамотно вибудуваний урок йоги викликає потужну вироблення ендорфінів (гормонів радості), соматотропіну (гормону росту, що дозволяє відновити сполучну тканину, шкіру), перешкоджає стресу. Саме тому на заняттях ми йдемо в стан безпричинного щастя.

Як йога впливає на підсвідомість?

Згодом, вивчаючи Еріксонівський гіпноз, я прийшла до висновку, що внутрішній настрій і підтримку «гормону молодості» теж мають наукове пояснення. Вчені вивчили идеомоторные феномени нашої психіки. Справа в тому, що у всіх людей є частина психічного життя, яка не усвідомлюється, — це несвідоме. Мову несвідомого — сни, образи і символи. І те, про що ми думаємо, безпосередньо пов’язане з тим, що ми створюємо в своєму житті.

Можна порівняти людський мозок з потужним комп’ютером: образи, регулярно виникають в голові, є програмою дії нашої підсвідомості. Якщо людина думає, що він старий, товстий, некрасивий і хворий, куди його приведе така внутрішня програма? Безпомилково до місця призначення!

Йога впливає на глибокі шари свідомості, даруючи енергію і силу. Вона приведе вас до молодості, здоров’я, краси і гармонії з собою і навколишнім світом!

Джерело: http://dril.com.ua/